EZJ-S1VC392
Manufacturers: Panasonic Electronic Components
Product Category: TVS - Varistors, MOVs
Data Sheet: EZJ-S1VC392
Description: VARISTOR 30V 0603
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Energy -
Series -
Packaging Digi-Reel®
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Maximum DC Volts 18V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 30V
Capacitance @ Frequency 3900pF @ 1kHz