| Manufacturers: | Panasonic Electronic Components |
|---|---|
| Product Category: | TVS - Varistors, MOVs |
| Data Sheet: | ERZ-C32EK201 |
| Description: | VARISTOR 820V 25KA MODULE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Product Category | TVS - Varistors, MOVs |
| Energy | 210J |
| Series | ZNR® |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | Module |
| Current - Surge | 25kA |
| Maximum AC Volts | 130V |
| Maximum DC Volts | 170V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Max) | 225V |
| Varistor Voltage (Min) | 185V |
| Varistor Voltage (Typ) | 200V |
| Capacitance @ Frequency | 5500pF @ 1kHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $20.15 | $19.75 | $19.35 |