ERO-S2PHF6800
Manufacturers: Panasonic Electronic Components
Product Category: Through Hole Resistors
Data Sheet: ERO-S2PHF6800
Description: RES 680 OHM 1/4W 1% AXIAL
Packaging Cut Tape (CT)
Tolerance ±1%
Resistance 680 Ohms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C