ELJ-QF33NJF
Manufacturers: Panasonic Electronic Components
Product Category: Fixed Inductors
Data Sheet: ELJ-QF33NJF
Description: FIXED IND 33NH 170MA 1.4 OHM SMD
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Type Multilayer
Series QF
Ratings -
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Packaging Digi-Reel®
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 33nH
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Current - Saturation -
Current Rating (Amps) 170mA
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.8GHz
Inductance Frequency - Test 100MHz