| Manufacturers: | Panasonic Electronic Components |
|---|---|
| Product Category: | RF Power Dividers/Splitters |
| Data Sheet: | EHF-FD1495 |
| Description: | RF PWR DVDR 1607HZ-1685MHZ 0805 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Product Category | RF Power Dividers/Splitters |
| Series | - |
| Frequency | 1607Hz ~ 1685MHz |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Insertion Loss | 4dB |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Specifications | - |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |