| Manufacturers: | Panasonic Electronic Components |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching |
| Data Sheet: | AN30182A-PB |
| Description: | IC REG 8OUT BCK/LNR SYNC 25WLCSP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching |
| Series | - |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (6) |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| w/Sequencer | No |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 25-VFBGA, WLCSP |
| Base Part Number | AN30182 |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Number of Outputs | 8 |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 25-WLCSP (2.15x2.15) |
| Voltage/Current - Output 1 | 0.8V ~ 2.4V, 600mA |
| Voltage/Current - Output 2 | 0.8V ~ 2.4V, 600mA |
| Voltage/Current - Output 3 | 1V ~ 3.3V, 300mA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $3.72 | $3.65 | $3.57 |