| Manufacturers: | Panasonic Electronic Components |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching |
| Data Sheet: | AN30181A-VL |
| Description: | IC REG TRPL BUCK/LNR SYNC 24HQFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Linear + Switching |
| Series | - |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (1) |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| w/Sequencer | No |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Base Part Number | AN30181 |
| Voltage - Supply | 2.9V ~ 5.5V |
| Number of Outputs | 3 |
| Frequency - Switching | 1.2MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 24-HQFN (4x4) |
| Voltage/Current - Output 1 | 1.2V, 800mA |
| Voltage/Current - Output 2 | 1.8V, 800mA |
| Voltage/Current - Output 3 | 0.9V, 10mA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $3.31 | $3.24 | $3.18 |