| Manufacturers: | Panasonic Electronic Components |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Data Sheet: | 2SC501900L |
| Description: | RF TRANS NPN 10V 6GHZ MINIP3-F1 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components |
| Product Category | Transistors - Bipolar (BJT) - RF |
| Gain | 7.5dB ~ 10dB |
| Series | - |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Power - Max | 1W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-243AA |
| Transistor Type | NPN |
| Base Part Number | 2SC5019 |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 6GHz |
| Supplier Device Package | MiniP3-F1 |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1.7dB @ 800MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 80mA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 80 @ 20mA, 8V |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 10V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |