| Manufacturers: | Panasonic Electric Works |
|---|---|
| Product Category: | Motion Sensors - Optical |
| Data Sheet: | EKMC2605113K |
| Description: | SENSOR MOTION PIR WIDE FOV PL WH |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Electric Works |
| Product Category | Motion Sensors - Optical |
| Series | VZ |
| Features | Polyethylene, Pearl White Lens |
| Output Type | Digital |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Motion, Pyroelectric, PIR (Passive Infrared) |
| Trigger Type | Internal |
| Package / Case | Module |
| Sensing Distance | 197" (5m) 16.4' |
| Voltage - Supply | 3V ~ 6V |
| Detection Pattern | Wide |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $15.97 | $15.65 | $15.34 |