| Manufacturers: | Omron Automation and Safety |
|---|---|
| Product Category: | Amplifiers |
| Data Sheet: | ZX2-LDA41 2M |
| Description: | ZX2 CONTROLLER PNP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation and Safety |
| Product Category | Amplifiers |
| Series | ZX2 |
| Output Type | PNP - Open Collector |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Current - Supply | 100mA |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $604.44 | $592.35 | $580.50 |