| Manufacturers: | Omron Automation and Safety |
|---|---|
| Product Category: | Machine Vision - Lighting |
| Data Sheet: | FLV-DD70R |
| Description: | DOME LIGHT RED 70MM 1.4W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation and Safety |
| Product Category | Machine Vision - Lighting |
| Type | Dome |
| Color | Red |
| Width | - |
| Height | 1.250" (31.75mm) |
| Length | - |
| Series | FLV-DD |
| Weight | - |
| Part Status | Active |
| Inner Diameter | 1.654" (42.00mm) Dia |
| Outer Diameter | 2.756" (70.00mm) Dia |
| Power Dissipation (Max) | 1.4W |
| Width - Emitting Surface | - |
| Length - Emitting Surface | - |
| Outer Diameter - Emitting Surface | 1.772" (45.00mm) Dia |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1,435.50 | $1,406.79 | $1,378.65 |