| Manufacturers: | Ohmite |
|---|---|
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Data Sheet: | Z28 |
| Description: | CHOKE 21UH 600MA 1LN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Product Category | Fixed Inductors |
| Series | Z |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Inductance | 21µH |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | - |
| Package / Case | - |
| Size / Dimension | 0.313" Dia x 1.750" L (7.94mm x 44.45mm) |
| DC Resistance (DCR) | 2.7Ohm |
| Current Rating (Amps) | 600mA |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | - |
| Inductance Frequency - Test | 1kHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $10.46 | $10.25 | $10.05 |