| Manufacturers: | Ohmite |
|---|---|
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Data Sheet: | SM202031005DE |
| Description: | RES 10M OHM 1.5W 0.5% RADIAL |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Product Category | Through Hole Resistors |
| Series | Slim-Mox |
| Features | Non-Inductive |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | ±0.5% |
| Resistance | 10 MOhms |
| Composition | Thick Film |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1.5W |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | - |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |