OL1245E-R52
Manufacturers: Ohmite
Product Category: Through Hole Resistors
Data Sheet: OL1245E-R52
Description: RES 120K OHM 1/2W 5% AXIAL
Packaging Tape & Reel (TR)
Tolerance ±5%
Resistance 120 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)