MK1372FE-R52
Manufacturers: Ohmite
Product Category: Through Hole Resistors
Data Sheet: MK1372FE-R52
Description: RES 13.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Packaging Tape & Reel (TR)
Tolerance ±1%
Resistance 13.7 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C