| Manufacturers: | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - White |
| Data Sheet: | LUW H9GP-KYLY-4C8E-1-350-R18-Z |
| Description: | LED OSLON CL WHT 6500K 3SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Product Category | LED Lighting - White |
| Color | White, Cool |
| Series | OSLON® Black |
| CCT (K) | 6500K |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Current - Max | 1A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 90° |
| Current - Test | 350mA |
| Package / Case | 3-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.152" L x 0.152" W (3.85mm x 3.85mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) |
| Supplier Device Package | SMD |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test | 116lm (82lm ~ 150lm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 104 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V |
| Thermal Resistance of Package | 6.5°C/W |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |