| Manufacturers: | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Data Sheet: | LE UW E3B-PZQZ-4C8F |
| Description: | LED OSTAR 6CHIP W/LENS WHT 6500K |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Product Category | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Type | LED Module |
| Color | White, Cool |
| Height | 5.25mm |
| Series | Ostar |
| CCT (K) | 6500K |
| Features | - |
| Lens Type | Flat |
| Packaging | Tray |
| Wavelength | - |
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | Starboard |
| Current - Max | 1A |
| Viewing Angle | 130° |
| Current - Test | 700mA |
| Size / Dimension | 19.90mm Dia |
| Temperature - Test | 25°C |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Light Emitting Surface (LES) | 2.00mm Dia |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 59 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 20.8V |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 865lm (610lm ~ 1120lm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |