| Manufacturers: | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - Color |
| Data Sheet: | LD CN5M-3R4R-34-1-140-R18-Z |
| Description: | LED OSLON SX DEEP BLUE SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Product Category | LED Lighting - Color |
| Color | Blue |
| Series | OSLON® SX |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Wavelength | 455nm (449nm ~ 461nm) |
| Part Status | Obsolete |
| Current - Max | 250mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 60° |
| Current - Test | 140mA |
| Package / Case | 1212 (3030 Metric) |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Temperature - Test | 25°C |
| Height - Seated (Max) | 0.100" (2.55mm) |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Lumens/Watt @ Current - Test | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.3V |
| Thermal Resistance of Package | 27°C/W |
| Flux @ Current/Temperature - Test | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |