| Manufacturers: | ON Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Data Sheet: | STK5Q4U363J-E |
| Description: | MOD IPM 600V 10A SIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | Power Driver Modules |
| Type | IGBT |
| Series | - |
| Current | 10A |
| Voltage | 600V |
| Part Status | Active |
| Configuration | 3 Phase Inverter |
| Package / Case | 38-PowerDIP Module (1.165", 29.60mm), 23 Leads |
| Voltage - Isolation | 2000Vrms |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $10.18 | $9.98 | $9.78 |