| Manufacturers: | ON Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Power Driver Modules |
| Data Sheet: | STK5MFU3C1A-E |
| Description: | MOD IPM 30A 600V 2-IN-1 23SIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | Power Driver Modules |
| Type | IGBT |
| Series | - |
| Current | 53A |
| Voltage | 600V |
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | 3 Phase |
| Package / Case | 28-PowerSIP Module, 23 Leads, Formed Leads |
| Voltage - Isolation | 2000Vrms |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |