| Manufacturers: | ON Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Data Sheet: | NCS2535DTBR2G |
| Description: | IC OPAMP CFA 3 CIRCUIT 16TSSOP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 2500V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 1.4GHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Base Part Number | NCS2535 |
| Current - Supply | 12mA |
| Number of Circuits | 3 |
| Current - Input Bias | 6µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 10mV |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 120mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 5V ~ 10V, ±2.5V ~ 5V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |