| Manufacturers: | ON Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Temperature Sensors - Thermostats - Solid State |
| Data Sheet: | N34TS04MT3ETG |
| Description: | THERMOSTAT PROG ACTIVE LOW 8TDFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | Temperature Sensors - Thermostats - Solid State |
| Output | Active Low |
| Series | - |
| Accuracy | ±3°C |
| Features | Selectable Address |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Output Type | Open Drain |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TDFN |
| Output Function | /OverTemp, /UnderTemp |
| Current - Supply | 1mA |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -45°C ~ 130°C |
| Selectable Hysteresis | Yes |
| Switching Temperature | Programmable |
| Current - Output (Max) | - |
| Supplier Device Package | 8-TDFN |
| Trip Temperature Threshold | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |