| Manufacturers: | ON Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Image Sensors, Camera |
| Data Sheet: | MT9V111IA7ATC-DP |
| Description: | SENSOR IMAGE VGA COLOR 44IBGA |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | Image Sensors, Camera |
| Type | CMOS |
| Series | - |
| Pixel Size | 5.6µm x 5.6µm |
| Part Status | Last Time Buy |
| Package / Case | 52-BGA |
| Voltage - Supply | 2.55V ~ 3.05V |
| Frames per Second | 90 |
| Active Pixel Array | 640H x 480V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Supplier Device Package | 52-IBGA (9x9) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |