| Manufacturers: | ON Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Image Sensors, Camera |
| Data Sheet: | MT9V034C12STM-DP1 |
| Description: | SENSOR IMAGE VGA 1/3 CMOS 48CLCC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | Image Sensors, Camera |
| Type | CMOS |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Pixel Size | 6µm x 6µm |
| Part Status | Active |
| Package / Case | 48-PLCC |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Frames per Second | 60 |
| Active Pixel Array | 752H x 480V |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 48-PLCC (11.43x11.43) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $23.47 | $23.00 | $22.54 |