| Manufacturers: | ON Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Data Sheet: | LM321SN3T1G |
| Description: | IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 5TSOP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Series | - |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Slew Rate | 0.4V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5 |
| Current - Supply | 300µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 10nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 900kHz |
| Voltage - Input Offset | 300µV |
| Supplier Device Package | 5-TSOP |
| Current - Output / Channel | 40mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3V ~ 32V, ±1.5V ~ 16V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.47 | $0.46 | $0.45 |