| Manufacturers: | ON Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Interface - Analog Switches - Special Purpose |
| Data Sheet: | LA72730-N-E |
| Description: | IC AUDIO/VIDEO SWITCH TV 24SDIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | Interface - Analog Switches - Special Purpose |
| Series | - |
| Features | I²C, ALC Output |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Applications | Audio, Video |
| -3db Bandwidth | 10MHz |
| Package / Case | 24-SDIP (0.300", 7.62mm) |
| Switch Circuit | - |
| Base Part Number | LA72730 |
| Number of Channels | 3 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-SDIP |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 4.5V ~ 5.5V |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 5:1 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |