| Manufacturers: | ON Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Image Sensors, Camera |
| Data Sheet: | KAI-1003-AAA-CR-B2 |
| Description: | IMAGE SENSOR CCD 1MP 28CDIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Product Category | Image Sensors, Camera |
| Type | CCD |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Pixel Size | 12.8µm x 12.8µm |
| Part Status | Active |
| Package / Case | 28-CDIP Module |
| Voltage - Supply | 14.5V ~ 15.5V |
| Frames per Second | 15 |
| Active Pixel Array | 1024H x 1024V |
| Operating Temperature | -50°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 28-CDIP |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2,979.20 | $2,919.62 | $2,861.22 |