| Manufacturers: | Noritake Company Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD) |
| Data Sheet: | CU20049-UW2J |
| Description: | MODULE VF DISP 20X4 8.8MM CHAR |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Noritake Company Inc. |
| Product Category | Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD) |
| Format | 5 x 8 Dots |
| Series | U-Version |
| Interface | - |
| Part Status | Active |
| Display Type | Character |
| Viewing Area | 99.60mm L x 37.60mm W |
| Character Size | 8.80mm H x 3.65mm W |
| Display Format | 20 x 4 |
| Number of Dots | - |
| Voltage - Supply | 5V |
| Outline L x W x H | 146.00mm x 62.50mm x 23.00mm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $129.22 | $126.64 | $124.10 |