ST32ETB104
Manufacturers: Nidec Copal Electronics
Product Category: Trimmer Potentiometers
Data Sheet: ST32ETB104
Description: TRIMMER 100K OHM 0.125W GW TOP
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Nidec Copal Electronics
Series ST-32
Packaging Digi-Reel®
Tolerance ±20%
Resistance 100 kOhms
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Adjustment Type Top Adjustment
Number of Turns 1
Size / Dimension Square - 0.134" L x 0.134" W x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Termination Style Gull Wing
Resistive Material Cermet
Temperature Coefficient ±100ppm/°C