| Manufacturers: | Nearson Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | SG104N-2450 |
| Description: | RF ANTENNA 2.4GHZ WHIP STR N FEM |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Nearson Inc. |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 11dBi |
| VSWR | 2 |
| Series | SG104 |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | N Type Female |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Applications | General Purpose |
| Height (Max) | 47.244" (120.00cm) |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | - |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $102.84 | $100.78 | $98.77 |