| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | UJA1136HW/3V3Y |
| Description: | IC TRANSCEIVER |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Part Status | Active |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-TQFP Exposed Pad |
| Current - Supply | 2.8mA |
| Voltage - Supply | 2V ~ 28V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-HTQFP (10x10) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.70 | $2.65 | $2.59 |