| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | TDA3681ATH/N1S,518 |
| Description: | IC REG MULTIPLE VOLTAGE 20HSOP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Not For New Designs |
| Applications | Ignition Buffer, Regulator |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.433", 11.00mm Width) Exposed Pad |
| Base Part Number | TDA3681 |
| Current - Supply | 110µA |
| Voltage - Supply | 9.5V ~ 18V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 20-HSOP |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $3.49 | $3.42 | $3.35 |