| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| Data Sheet: | NHS3100UK/A1Z |
| Description: | IC RFID READER 13.56MHZ 25WLCSP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| Type | RFID Reader |
| Series | - |
| Frequency | 13.56MHz |
| Interface | I²C, SPI |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Standards | ISO 14443 |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Package / Case | 25-UFBGA, WLCSP |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 25-WLCSP (2.51x2.51) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |