| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | MPC18730EPR2 |
| Description: | IC PMIC PROGR 5-OUTPUTS 64-QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Applications | Handheld/Mobile Devices |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Base Part Number | MPC18730 |
| Current - Supply | 9mA |
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 4.2V |
| Operating Temperature | -10°C ~ 65°C |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |