| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | MMRF2006NT1 |
| Description: | IC AMP W-CDMA 1.8-2.17GHZ 24QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 36dB |
| P1dB | 43dBm |
| Series | - |
| RF Type | W-CDMA |
| Frequency | 1.8GHz ~ 2.17GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | 24-QFN Exposed Pad |
| Test Frequency | 1.8GHz ~ 2.17GHz |
| Current - Supply | 230mA |
| Voltage - Supply | 26V ~ 32V |
| Supplier Device Package | 24-PQFN (8x8) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $28.33 | $27.76 | $27.21 |