| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Data Sheet: | MMRF1022HSR5 |
| Description: | FET RF 2CH 65V 2.14GHZ NI1230S-4 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Gain | 16.2dB |
| Series | - |
| Frequency | 2.14GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 500mA |
| Package / Case | NI-1230-4LS2L |
| Power - Output | 63W |
| Voltage - Test | 28V |
| Transistor Type | LDMOS (Dual) |
| Voltage - Rated | 65V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Supplier Device Package | NI-1230-4LS2L |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $194.81 | $190.91 | $187.10 |