| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Memory |
| Data Sheet: | MCM69C432TQ20 |
| Description: | IC RAM 1M PARALLEL 50MHZ 100TQFP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | Memory |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Technology | CAM |
| Memory Size | 1Mb (16K x 64) |
| Memory Type | Volatile |
| Part Status | Obsolete |
| Memory Format | RAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Clock Frequency | 50MHz |
| Base Part Number | MCM69C432 |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x20) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |