| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| Data Sheet: | HTCM400/EAE,122 |
| Description: | IC RFID READER 125KHZ MODULE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| Type | RFID Reader |
| Series | - |
| Frequency | 125kHz |
| Interface | RS 232, RS 422, RS 485 |
| Standards | - |
| Part Status | Obsolete |
| Package / Case | Module |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | Module |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |