| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Data Sheet: | AFT23H160-25SR3 |
| Description: | IC TRANS RF LDMOS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Gain | 16.7dB |
| Series | - |
| Frequency | 2.3GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 450mA |
| Package / Case | NI-880X-4L4S-8 |
| Power - Output | 32W |
| Voltage - Test | 28V |
| Transistor Type | LDMOS (Dual) |
| Voltage - Rated | 65V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Supplier Device Package | NI-880X-4L4S-8 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $93.91 | $92.03 | $90.19 |