| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | AFIC901NT1 |
| Description: | IC RF AMP 1.8MHZ-1GHZ 24QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 30dB |
| P1dB | - |
| Series | - |
| RF Type | - |
| Frequency | 1.8MHz ~ 1GHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Test Frequency | - |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Supply | 7.5V |
| Supplier Device Package | 24-QFN (4x4) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |