| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Data Sheet: | A2T21S260-12SR3 |
| Description: | IC TRANS RF LDMOS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Gain | 18.7dB |
| Series | - |
| Frequency | 2.17GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 1.2A |
| Package / Case | NI-780-2S2L |
| Power - Output | 65W |
| Voltage - Test | 28V |
| Transistor Type | LDMOS |
| Voltage - Rated | 65V |
| Current Rating (Amps) | - |
| Supplier Device Package | NI-780-2S2L |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $155.78 | $152.66 | $149.61 |