| Manufacturers: | NXP USA Inc. |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | A2I22D050NR1 |
| Description: | IC AMP W-CDMA 1.8-2.2GHZ TO270WB |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | NXP USA Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 34dB |
| P1dB | 16.5dBm |
| Series | - |
| RF Type | W-CDMA |
| Frequency | 1.8GHz ~ 2.2GHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | TO-270-15 Variant, Flat Leads |
| Test Frequency | 1.8GHz |
| Current - Supply | 520mA |
| Voltage - Supply | 24V ~ 32V |
| Supplier Device Package | TO-270WB-15 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |