| Manufacturers: | NA |
|---|---|
| Product Category: | Attenuators |
| Data Sheet: | HMC346C8TR |
| Description: | RF ATTENUATOR 30DB 50OHM 8SOIC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices, Inc. |
| Product Category | Attenuators |
| Series | - |
| Impedance | 50 Ohms |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Power (Watts) | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Frequency Range | 0Hz ~ 8GHz |
| Base Part Number | HMC346 |
| Attenuation Value | 30dB |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |