| Manufacturers: | NA |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | HMC-C001 |
| Description: | IC RF AMP LNA 2GHZ-20GHZ |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices, Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 13dB |
| P1dB | 11.5dBm |
| Series | - |
| RF Type | LNA, VSAT |
| Frequency | 2GHz ~ 20GHz |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | 4dB |
| Package / Case | Module |
| Test Frequency | - |
| Base Part Number | HMC |
| Current - Supply | 78mA |
| Voltage - Supply | 9V ~ 15V |
| Supplier Device Package | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2,172.01 | $2,128.57 | $2,086.00 |