| Manufacturers: | NA |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | HMC-AUH312-SX |
| Description: | IC RF AMP GP 500MHZ-65GHZ DIE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices, Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 10dB |
| P1dB | - |
| Series | - |
| RF Type | General Purpose |
| Frequency | 500MHz ~ 65GHz |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | Die |
| Test Frequency | - |
| Base Part Number | HMC |
| Current - Supply | 60mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 6V |
| Supplier Device Package | Die |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $520.99 | $510.57 | $500.36 |