| Manufacturers: | NA |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | ADL5542ACPZ-R7 |
| Description: | IC AMP CELL 20MHZ-6GHZ 8LFCSP-WD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices, Inc. |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 11.2dB ~ 14.4dB |
| P1dB | 6.8dBm |
| Series | - |
| RF Type | Cellular, CATV |
| Frequency | 20MHz ~ 6GHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | 5.7dB ~ 6.3dB |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad, CSP |
| Test Frequency | 5.8GHz |
| Base Part Number | ADL5542 |
| Current - Supply | 93mA ~ 115mA |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-WD (3x3) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |