| Manufacturers: | NA |
|---|---|
| Product Category: | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Data Sheet: | AD8375ACPZ-R7 |
| Description: | IC OPAMP VGA 1 CIRCUIT 24LFCSP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices, Inc. |
| Product Category | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Series | - |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Slew Rate | 5000V/µs |
| Output Type | Differential |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 630MHz |
| Amplifier Type | Variable Gain |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Base Part Number | AD8375 |
| Current - Supply | 125mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 900nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP-VQ (4x4) |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5V ~ 5.5V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |