| Manufacturers: | Murata Electronics |
|---|---|
| Product Category: | SAW Filters |
| Data Sheet: | SF2217K |
| Description: | FILTER SAW 1591.5MHZ 5SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Product Category | SAW Filters |
| Series | - |
| Ratings | - |
| Bandwidth | 35MHz |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Applications | Wireless |
| Height (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Insertion Loss | 2.4dB |
| Package / Case | 5-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm) |
| Frequency - Center | 1591.5MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |