| Manufacturers: | Murata Electronics |
|---|---|
| Product Category: | SAW Filters |
| Data Sheet: | RF1432C |
| Description: | FILTER SAW 319.5MHZ 8SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Product Category | SAW Filters |
| Series | - |
| Ratings | - |
| Bandwidth | 600kHz |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Applications | Wireless |
| Height (Max) | 0.067" (1.70mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Insertion Loss | 1.8dB |
| Package / Case | 8-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Frequency - Center | 319.5MHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |