| Manufacturers: | Molex |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | 2122030001 |
| Description: | GPS L1/L5 25MM STACKED PATCH |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 3.1dBi, 4.9dBi |
| VSWR | - |
| Series | - |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Power - Max | 2W |
| Return Loss | -15dB, -20dB |
| Termination | - |
| Antenna Type | Ceramic Patch |
| Applications | GLONASS, GNSS, GPS |
| Height (Max) | 0.315" (8.00mm) |
| Mounting Type | Adhesive |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency Range | 1.171GHz ~ 1.181GHz, 1.57GHz ~ 1.58GHz |
| Number of Bands | 2 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | Navigation |
| Frequency (Center/Band) | 1.176GHz, 1.575GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $9.60 | $9.41 | $9.22 |